Wycieczka na Kostarykę — które miesiące są najcieplejsze?

Wycieczka na Kostarykę jest atrakcyjnym miejscem spędzania urlopu ze względu na przepiękne widoki, plaże, a także doskonale zorganizowaną infrastrukturę pod turystów. Planując wyjazd, warto zarezerwować sobie większą liczbę dni, gdyż zwykle 7-dniowe pobyty bywają za krótkie. Kiedy najlepiej jest pojechać na wycieczkę na Kostarykę?

Dlaczego warto zdecydować się na wycieczkę na Kostarykę?

Kostaryka to środkowoamerykański kraj, położony między Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Charakterystyczna dla tamtejszego krajobrazu jest bujna roślinność tropikalna o najwyższej różnorodności biologicznej na świecie. Bogactwo fauny i flory, wulkany i parki narodowe i do tego naturalne baseny termalne sprawiają, że wycieczka na Kostarykę, to istny raj dla wszystkich szukających spokoju, relaksu, wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody.

Kiedy najlepiej jechać na wycieczkę na Kostarykę?

Termin wycieczki na Kostarykę idealnie, aby omijał porę deszczową, która w strefie klimatów równikowych przypada na okres między majem a listopadem. Idealne warunki pogodowe panują w tym egzotycznym miejscu między grudniem a kwietniem. Precyzując dokładniej — warto jechać w lutym lub w marcu. Ci, którzy planują wycieczkę na Kostarykę, ucieszy wieść, że przez cały rok na tym terenie temperatury są wysokie i oscylują między 23 a 26°C w części kontynentalnej i od 26 do 32°C na wybrzeżu. Z ciekawostek dotyczących pogody i różnic między dniem a nocą dobrze jest wiedzieć, że dzień na Kostaryce ma stałą długość. Słońce wschodzi tu chwilę po godzinie 5 rano, natomiast zbliża się ku zachodowi między 17 a 19. Najkrótszy dzień (11,5 godz.) jest w połowie czerwca, natomiast najdłuższy (12,4 godz.) w połowie grudnia.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pobytu, dobrze jest przed podróżą uaktualnić kalendarz szczepień i zabezpieczyć siebie przeciwko takim chorobom jak: błonica, tężec, WZW A i B, dur brzuszny i wścieklizna.